Karolína 06.11.2017

AŽ 50 % SLEVA NA CELÝ SORTIMENT * PODZIM * AKCE * SLEVA *

SLEVA AŽ 50 % NA CELÝ SORTIMENT DÁMSKÉHO A PÁNSKÉHO BIO OBLEČENÍ ZNAČKY RAPANUI VŠE SKLADEM / EXPEDICE DO 24 HOD! AKCE PLATÍ DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB!

Karolína 05.11.2017

JAK VYČISTIT SKVRNY?

Jsou skvrny, které odolají i několikanásobnému vyprání. Krev, pot, mastnota, rtěnka a víno. To jsou největší „držáci“, kterých se je umění zbavit.
Právě proto jsme pro Vás připravili několik osvědčených rad, jak na to.
    
Rychlost především    

První zásadou čištění skvrn – bez ohledu na to, kde jsou a od čeho, je vždy a hlavně rychlost. Pokud nedáte skvrně dost času, aby se vsákla do materiálu nebo uschla, máte napůl vyhráno. Takže ihned přiložte nějaký savý materiál, postačí papírový kapesníček, ubrousek. Na skvrnu není dobré tlačit ani ji intenzivně dřít.    

Skvrny od krve    

V případě odstraňování těchto skvrn platí pravidlo rychlosti dvojnásob. Pokud budete rychlí, pak postačí většinou studená voda – na krev nikdy nepoužívejte vodu teplejší než 40 °C. Můžete do ní přidat i trochu enzymatického prášku nebo mýdla. Zaschlou krev namočte a posolte. Pro odmočení můžete použít i bílý ocet.    

Skvrna od potu     

Jádrové mýdlo
– klasické jádrové prací mýdlo je také vhodným řešením na odstranění skvrn od potu, aniž byste se museli bát o barvy textilu. Na skvrny od potu funguje i mýdlo žlučové.  

Sůl
- hrst soli do litru vody a oblečení v tomto roztoku namáčet před klasickým vypráním. 

Skvrny od vína    

Víno vysajte papírovým ubrouskem a co nejrychleji posypte solí, kterou po chvíli odstraníte. Jako první pomoc lze použít minerálku – tou skvrnu polejte a pak vysušte ubrouskem. K čištění můžete použít i mýdlovou vodu. Bavlnu lze převařit v mléce, které víno také odstraní. Červené víno odstraní víno bílé, kterým flek očistíte, pak posolíte a necháte působit. Po vyprání by měla skvrna zmizet.    

Skvrny od rtěnky    

Velmi záleží na tom, o jakou rtěnku, a hlavně jaký materiál jde. Většinou by taková skvrna měla zmizet poté, co z ní mastnotu odstraníte lihem. Látku položte na savou podložku a nanášejte líh například vatičkou – podložku měňte, aby byla čistá. Pak dejte vyprat.    

Skvrny od tuku    

S odstraněním mastnoty vám pomůže líh nebo kukuřičný škrob, kterým ji posypte a asi po čtvrt hodině ho odstraňte. Pomůže i přípravek na mytí nádobí, který necháte chvíli působit – v každém případě buďte něžní, netlačte a nedřete skvrnu, jen místo „tupujte“. Mastné skvrny můžete vyčistit máslem. Snadno se odstraňuje a vezme s sebou i houževnaté skvrny od tuku, téru a pryskyřice. Namažte na ně trochu másla. Nechejte působit, potom skvrnu oškrábněte.

Karolína 05.11.2017

SLEDOVÁNÍ ZÁSILKY NA WWW.POSTAONLINE.CZ

SVOJÍ ZÁSILKU ZASLANOU PŘES ČESKOU POŠTU MŮŽETE SLEDOVAT PRŮBĚH JEJÍHO DORUČOVÁNÍ ZDE: https://www.postaonline.cz/trackandtrace

Karolína 25.10.2017

DORUČENÍ zásilek přes ZÁSILKOVNU.CZ během státního svátku

Většina výdejních míst bude mít 28.10.2017 zavřeno. Více informací o otevírací době poboček na www.zasilkovna.cz

Karolína 18.10.2017

NAPSALI O NÁS!

http://www.bio-info.cz/zpravy/bio-obleceni-rapanui-nyni-v-ceske-republice

Karolína 16.10.2017

ČESKÁ POŠTA - otevírací doba běhěm 28.10.2017

Pobočky České pošty budou ve dne státního svátku 28.10.2017 zavřeny. Více informací na webových stránkách www.ceskaposta.cz .

Karolína 03.07.2017

SLEDOVÁNÍ ZÁSILKY NA ZASILKOVNA.CZ

Zásilku odeslanou přes ZÁSILKOVNU můžete sledovat průběh jejího doručování na https://www.zasilkovna.cz/vyhledavani

Karolína 25.04.2017

DORUČENÍ zásilek přes ZÁSILKOVNU během svátků 1. a 8.5.2017

Většina výdejních míst bude ve dnech státních svátků 1. a 8.5.2017 zavřeno. Více informací o otevírací době poboček na www.zasilkovna.cz

Karolína 13.04.2017

Veselé Velikonoce

VŠEM NAŠIM ZÁKAZNÍKŮM PŘEJEME HEZKÉ VELIKONOCE. TÝM RAPANUI

Karolína 01.04.2017

DORUČENÍ zásilek přes ZÁSILKOVNU!

V ČR mají pobočky Zásilkovna point zavřeno pouze na velikonoční pondělí 9.4. Na Slovensku jsou z důvodu státních svátků ve dnech 6.4. (pátek) až 9.4. (pondělí) všechny pobočky zavřeny.

1