Karolína 31.03.2019

*UKONČENÍ PRODEJE* VÝPRODEJ SKLADU dámského a pánského bio oblečení RAPANUI. Akce platí do 30.6.2019 nebo do vyprodání zásob!

Vážení zákazníci,
oznamuje Vám, že z důvodu nejasného Brexitu, jsme se rozhodli ukončit činnost našeho internetového obchodu s britskou značkou RAPANUI Clothing k 30.6.2019.
Nejistota nových obchodních podmínek s EU a UK, přepravní bariéry, zvýšené celní kontroly i poplatky nám nedovolují dále prodávat kvalitní eko oblečení za dostupné ceny.
Velmi si vážíme Vaší dlouholeté přízně a rádi bychom Vám oznámili TOTÁLNÍ VÝPRODEJ SKLADOVÝCH ZÁSOB za zlomek ceny.
Akce platí do vyprodání zásob nebo do 30.6.2019.
Přejeme Vám příjemný začátek jara s eko oblečením RAPANUI

Karolína 15.02.2019

FASHION REVOLUTION WEEK 2019 * WHO MADE YOUR CLOTHES? *

Ve dnech 22. – 28. dubna 2019 se koná Fashion Revolution Week.  

24. dubna 2013 se v Bangladéši zřítila oděvní továrna Rhana Plaza, ve které se šilo oblečení pro známé fast fashion oděvní značky.  
V troskách budovy zahynulo 1130 lidí a 2500 dalších bylo zraněno. Toto neštěstí dalo vzniknout globálnímu hnutí Fashion Revolution.  
Fashion Revolution je mezinárodní kampaň, do které je k dnešnímu dni zapojeno více než 100 zemí z celého světa včetně České republiky.  
Kampaň přináší informace o tom, jakým způsobem funguje dnešní módní průmysl a současně zkoumá naše konzumní zvyklosti.  
Jak a kde se dnes naše oblečení vyrábí? Jak módu nakupujeme, jak ji užíváme a jak ji odkládáme? A k jakým situacím to vede v globálním měřítku?  
Toto hnutí chce informovat, inspirovat a pozitivně motivovat ke změnám.  
Hlavním znakem kampaně jsou fotky v oblečení naruby. Jejich největší počet zaznamenáváme každoročně během celosvětové události Fashion Revolution Week, který probíhá vždy v dubnu kolem výročí pádu oděvní továrny Rhana Plaza.  
Spotřebitelé prostřednictvím těchto fotek a hashtagu #whomademyclothes spojují své síly, vyzývají oděvní značky k transparentnosti a trvají na odpovědi.  
Oděvní firmy, které se nezdráhají informovat o podmínkách výroby svého oblečení, v reakci na to sdílejí fotky ze své produkce s hashtagem #imadeyourclothes a ukazují tak svým zákazníkům, kdo jejich oblečení vyrábí.  
Ptejte se společně s námi. Při každém nákupu, u každého nově pořízeného kousku… Kde se vzal a kdo ho šil?  
Vyfoťte se v oblečení naruby tak, aby byl vidět štítek se jménem dané oděvní značky.
Fotku nahrajte na sociální síť Instagram Označte fotku DEAR @vypište značku oblečení I REALLY WANT TO KNOW #WHOMADEMYCLOTHES?
Ujistěte se, že je daná značka dobře označena tak, aby pro ni byl Váš příspěvek viditelný. Ukážete tak, že Vás zajímá, v jakých podmínkách a kým bylo dané oblečení ušito.   Více informací na https://www.fashionrevolution.org/

Karolína 15.02.2019

JARO SE BLÍŽÍ, co by ve vaší šatní skříni nemělo chybět?

I když venku ještě občas spadne nějaká ta sněhová vločka a teploty se mnohdy blíží k nule, jaro je za rohem a než se nadějete, budou tu krásné slunečné dny, příroda se začne probouzet k životu a spolu s ní i váš šatník a chuť, oblékat se pohodlně a stylově se značkou RAPANUI. Jarní móda je hravá, veselá a nápaditá, proto neváhejte a začněte si nové modely pořizovat již dnes.         Nabízíme Vám měkoučké mikiny z bio bavlny značky RAPANUI       Dámká bavlněná mikina s kapucí z bio bavlny značky RAPANUI v šedé i modré barvě patří mezi klasiku našich mikin a je beze sporu nejprodávanější. Díky svému střihu perfektně sedí, na nošení je měkčí oproti klasické bavlně a lidská pokožka ji mimořádně dobře snáší. Dámská bio mikina s kapucí a zipem, tento módní svršek užijete stejně dobře v zimě jako i v teplejších měsících . Je vyrobena v továrně, která je poháněna větrnými turbínami a dodržuje principy Fair Trade, na které dohlíží mezinárodní nezisková organizace Fair Wear.   Při pěstování biobavlny nesmí být použity pesticidy, umělá hnojiva ani geneticky modifikované organismy. Místo zemědělských pesticidů se používají přírodní metody. Celý proces od pěstování, přes sklizeň až po kvalitu konečného výrobku je vůči životnímu prostředí šetrný. Pěstování biobavlny neznečišťuje planetu a nepoškozuje se zdraví těch, kteří o ni pečují. Biobavlna voní čistěji, protože se při jejím zpracování nepoužívá formaldehyd a má vyšší stupeň prodyšnosti. Výroba biobavlny je také zdrojem obživy chudých obyvatel třetího světa, protože je pěstována speciálně v Egyptě, Ugandě, Tanzanii, Keni, Indii a Turecku.       VELKÝ VÝBĚR PÁNSKÝCH MIKIN                  

Karolína 21.12.2018

PF 2019

VŠEM NAŠIM ZÁKAZNÍKŮM PŘEJEME HEZKÉ VÁNOCE A V NOVÉM ROCE JEN TO NEJLEPŠÍ TÝM RAPANUI

Admin 03.03.2018

NEVÍTE SI RADY S VÝBĚREM VHODNÉHO OBLEČENÍ? KONTAKTUJTE NAŠEHO MÓDNÍHO PORADCE

Oblečení je jako naše druhá kůže. Strávíme v něm často celý den. Proto bychom měli být při jeho výběru pečliví, abychom měli jistotu, že nám dobře sedne jak velikostí tak zejména materiálem. Nabízíme Vám online služby naší módní poradkyně Karolíny. Své znalosti v průběhu let načerpala v obchodě s dámskou a pánskou módou, a již několik let pomáhá svému okolí vypadat co nejlépe. Má vkus, smysl pro krásu, detail a nezbytnou empatii. Více informací naleznete v její jedinečné módní poradně www.modni-poradna.cz    

Karolína 31.01.2018

Výprodej - sleva až 70% * BIO OBLEČENÍ * DÁMSKÉ TRIČKO * PÁNSKÉ TRIČKO * BAMBUSOVÉ TRIČKO * TRIČKO Z BAMBUSU * TRIČKO Z EUCALYPTU * TRIČKO Z BIO BAVLN

Co si zítra vezmu na sebe? Neřešte, zásobte se. Spoustu triček a mikin najdete na www.rapanui.cz. Slevy až 70%.
Odeslání objednávek do 24 hod.    

DÁMSKÁ TRIČKA Z BAMBUSOVÉHO VLÁKNA PRO MILOVNICE PŘÍRODY
,
která jsou díky bambusovému vláknu velmi měkká, jemná, prodyšná, 100 % biologicky odbouratelná, hypo-alergenní a přirozeně antibakteriální.
  
PANDA - patří mezi nejprodávanější trička značky RAPANUI a bylo vyrobeno na ochranu pand    

WHALE LOVE - stylové tričko bylo vyrobeno na ochranu velryb    

SAVE OUR SEAS - toto tričko získalo ocenění v UK a bylo vyrobeno na ochranu oceánů a čistoty na plážích
          
DÁMSKÁ TRIČKA Z EUCALYPTOVÉHO VLÁKNA, na základě skvělým vlastnostem jsou velmi měkká a jemná jako hedvábí, chladivá jako len a hřejou jako vlna a přirozeně antibakteriální.
       
SWALLOW TOP - padnoucí stylové tričko je vyrobeno v továrně, která je poháněna větrnými turbínami a dodržuje principy Fair Trade, na které dohlíží mezinárodní nezisková organizace Fair Wear.    

GREEN IS NEW BLACK - super design, perfektní kvalita a pohodlí správného bio trička 
 
DÁMSKÁ TRIČKA Z BIO BAVLNY
při nošení oděvů z bio-bavlny nejsme vystaveni možnému působení chemických residuí. 
  
WOLF TOP - skvěle padnoucí tričko s potiskem vlka

MAKE DO AND MEND - toto tričko získalo ocenění a patří mezi nejprodávanější trička značky Rapanui     


PÁNSKÁ TRIČKA Z BAMBUSOVÉHO VLÁKNA, která jsou díky bambusovému vláknu velmi měkká, jemná, prodyšná, 100 % biologicky odbouratelná, hypo-alergenní a přirozeně antibakteriální.

PANDA - toto tričko patří mezi nejoblíbenější trička značky Rapanui a bylo navrženo na ochranu Pand. Je vyrobeno v továrně, která je poháněna větrnými turbínami a dodržuje principy Fair Trade, na které dohlíží mezinárodní nezisková organizace Fair Wear.

REVOLUTIONS
- potisk trička vyjadřuje čas na změnu a přechod na větrné elektrárny

LEAF CLASSIC -  designové tričko, které Rapanui vyrobila jako první a patří mezi její klasiku


PÁNSKÁ TRIČKA Z BIO BAVLNY při nošení oděvů z bio-bavlny nejsme vystaveni možnému působení chemických residuí. 

SAVE OUR SEAS - toto tričko získalo ocenění v UK a bylo vyrobeno na ochranu oceánů a čistoty na plážích

SWELL LINES BEACH - toto tričko patří mezi novinku a je navrženo pro milovníky velkých vln

APERTUBE - tričko Apertube bylo navrženo pro milovníky surfování, které získalo ocenění RSPCA 2011 v UK. Je vyrobeno v továrně, která je poháněna větrnými turbínami a dodržuje principy Fair Trade, na které dohlíží mezinárodní nezisková organizace Fair Wear. 

  
 Těíme se na Váš nákup! VŠE SKLADEM / EXPEDICE DO 24 HOD


          Akce platí do vyprodání zásob!

Karolína 20.12.2017

TIPY JAK ŽÍT BEZ PLASTŮ

OMEZTE POUŽÍVÁNÍ MIKROTENOVÝCH SÁČKŮ
Balte si ovoce a zeleninu do papírových nebo ekologických sáčků. Najděte ve svém okolí bezobalový obchod/obchod se zdravou výživou, nebo alespoň používejte mikrotenové sáčky opakovaně.  

VYUŽIJTE ZNOVU-NAPLNITELNÉ OBALY NA MYCÍ PROSTŘEDKY, MÝDLA A KOSMETIKU
Vraťte se k tradičním čistícím prostředkům jako je ocet a voda, smícháním jednoho dílu octa se třemi díly vody získáte sprejový čistič, ze sody vytvoříte skvělý domácí deodorant s pár kapkami tea tree olejíčkem.    

KUPUJTE LÁTKOVÉ, DŘEVĚNÉ, PAPÍROVÉ NEBO KOVOVÉ HRAČKY
Ideálně lokálně vyrobené; děti si hračky mohou vyrobit i samy s vaší pomocí z kaštanů, korku nebo jiného přírodního materiálu. 
   
POUŽÍVEJTE LÁTKOVÉ PLENY
Miminko v kojeneckém období spotřebuje přibližně 10plen denně. Látkové dětské pleny se opět vracejí do módy, dají se koupit ty klasické nebo i moderní s vyměnitelným savým jádrem, jsou jedno-velikostní, ekologické a ve výsledku vás vyjdou i levněji.    

KUPUJTE PRODUKTY BALENÉ VE SKLE
Můžete je znovu použít pro uchování potravin, na zavařeniny, sirupy, ...    

POZOR NA JEDNORÁZOVÉ PLASTY

Noste si vlastní kelímek na nápoje nebo příbor. Používejte brčka z kompostovatelných plastů.    

KUPTE SI DŘEVĚNÝ ZUBNÍ KARTAČEK
Novinkou na českém trhu jsou dřevěné zubní kartáčky - kořínek či větvička Salvadory perské hojně používaný v Asii, který navíc obsahuje vše co je pro zdravý chrup třeba.    

KRABIČKY NA JÍDLO
Stravujte se doma nebo vyhledejte stravovací zařízení s kompostovatelnými obaly, řešením mohou být i vlastní nádoby na jídlo.    

NOSTE SI NÁKUPNÍ TAŠKU
Pořiďte si stylovou tašku, kterou budete mít vždy u sebe.    

OMEZTE NÁKUP BALENÉ VODY

Používejte lahev pro dlouhodobé použití. Ochucenou vodu si připravíte přidáním ovoce nebo sirupu.

Karolína 24.11.2017

DORUČENÍ zásilek přes ČESKOU POŠTU před Vánocemi

Poslední den odeslání zásilek přes Českou poštu bude pátek 15.12.2017. Doručení zásilek na pobočky České pošty bude pátek 22.12.2017. Více informací na webových stránkách http://www.ceskaposta.cz/

Karolína 24.11.2017

DORUČENÍ zásilek přes ZÁSILKOVNU před Vánocemi

Poslední den odeslání zásilek přes Zásilkovnu je pondělí 18.12. 2017. Doručena na výdejní místa budou 22.12. Více informací o otevírací době poboček naleznete na http://www.zasilkovna.cz/

Karolína 05.11.2017

JAK VYČISTIT SKVRNY?

Jsou skvrny, které odolají i několikanásobnému vyprání. Krev, pot, mastnota, rtěnka a víno. To jsou největší „držáci“, kterých se je umění zbavit.
Právě proto jsme pro Vás připravili několik osvědčených rad, jak na to.
    
Rychlost především    

První zásadou čištění skvrn – bez ohledu na to, kde jsou a od čeho, je vždy a hlavně rychlost. Pokud nedáte skvrně dost času, aby se vsákla do materiálu nebo uschla, máte napůl vyhráno. Takže ihned přiložte nějaký savý materiál, postačí papírový kapesníček, ubrousek. Na skvrnu není dobré tlačit ani ji intenzivně dřít.    

Skvrny od krve    

V případě odstraňování těchto skvrn platí pravidlo rychlosti dvojnásob. Pokud budete rychlí, pak postačí většinou studená voda – na krev nikdy nepoužívejte vodu teplejší než 40 °C. Můžete do ní přidat i trochu enzymatického prášku nebo mýdla. Zaschlou krev namočte a posolte. Pro odmočení můžete použít i bílý ocet.    

Skvrna od potu     

Jádrové mýdlo
– klasické jádrové prací mýdlo je také vhodným řešením na odstranění skvrn od potu, aniž byste se museli bát o barvy textilu. Na skvrny od potu funguje i mýdlo žlučové.  

Sůl
- hrst soli do litru vody a oblečení v tomto roztoku namáčet před klasickým vypráním. 

Skvrny od vína    

Víno vysajte papírovým ubrouskem a co nejrychleji posypte solí, kterou po chvíli odstraníte. Jako první pomoc lze použít minerálku – tou skvrnu polejte a pak vysušte ubrouskem. K čištění můžete použít i mýdlovou vodu. Bavlnu lze převařit v mléce, které víno také odstraní. Červené víno odstraní víno bílé, kterým flek očistíte, pak posolíte a necháte působit. Po vyprání by měla skvrna zmizet.    

Skvrny od rtěnky    

Velmi záleží na tom, o jakou rtěnku, a hlavně jaký materiál jde. Většinou by taková skvrna měla zmizet poté, co z ní mastnotu odstraníte lihem. Látku položte na savou podložku a nanášejte líh například vatičkou – podložku měňte, aby byla čistá. Pak dejte vyprat.    

Skvrny od tuku    

S odstraněním mastnoty vám pomůže líh nebo kukuřičný škrob, kterým ji posypte a asi po čtvrt hodině ho odstraňte. Pomůže i přípravek na mytí nádobí, který necháte chvíli působit – v každém případě buďte něžní, netlačte a nedřete skvrnu, jen místo „tupujte“. Mastné skvrny můžete vyčistit máslem. Snadno se odstraňuje a vezme s sebou i houževnaté skvrny od tuku, téru a pryskyřice. Namažte na ně trochu másla. Nechejte působit, potom skvrnu oškrábněte.

1 2 3 > >>|