Bio materiály

Oblečení z BIO BAVLNY, BAMBUSU a EUCALYPTU je specifické svojí vysokou kvalitou, hebkostí a je velmi příjemné na dotek.

BIO BAVLNA

Je pěstována bez chemikálií, pesticidů a není geneticky modifikovaná. Tento způsob pěstování bavlny nezatěžuje půdu syntetickými hnojivy a tím nedochází ke kontaminaci podzemních vod. Produkce bio bavlny je spojena se spravedlivým obchodem Fair Trade, který zaručuje zemědělcům důstojné a zdraví neohrožující pracovní podmínky. Na jeho principy dohlíží mezinárodní nezisková organizace Fair Wear. Bio bavlna je pěstována v Indii.

Na konvenční pěstování bavlny na oblečení se ročně spotřebuje 16% všech pesticidů na světě.

BAMBUS 

Z dužniny bambusových stonků se získává celulóza, která se dále zpracovává na měkké a příjemné vlákno, které má spoustu dalších výhod. Výborně absorbuje pot, je velice vzdušné, prodyšné, antistatické, přirozeně antibakteriální a oblečení z bambusového vlákna pohlcuje UV záření až z 98%. Bambus je kromě jiného i téměř ideální, „udržitelnou“ plodinou. Nemusí se chemicky ošetřovat a při sběru se jenom seče, kořeny tedy zůstávají v půdě a nedochází tak ke zbytečné erozi. Nepotřebuje extra zavlažování a na stejnou plochu má 10x větší výnos než bavlníkové plantáže. Produkty z bambusového vlákna jsou rozložitelné. Ve srovnání s bavlnou je tedy pěstování bambusu vůči životnímu prostředí výrazně šetrnější.

EUCALYPTUS

Je získáván z dřevěné buničiny. Na pěstování stromů eucalyptu se nepoužívají žádná hnojiva. Oblečení z eucapyptu je jemné, měkké, pevné, prodyšné, hypo-alergenní a přirozeně antibakteriální.